TIP: Běh s čelovkou pomáhá

  •  

Projekt Běh s čelovkou se letos bude konat poprvé v Teplicích, ale není to žádný nováček. Již pošesté se běží v Ostrově u Karlových Varů.  Společně s organizací Pomáhej SRDCEM běh uspořádá 7. prosince Centrum pro roztroušenou sklerózu Nemocnice Teplice.

Každý ročník je konkrétně věnován lidskému příběhu, v Teplicích poběžíme pro Moniku, které do života vstoupila roztroušená skleróza.

Celá akce bude laděna do sportovně-předvánoční atmosféry. Jako doprovodný program bude připravena ohňová show, účastníci si budou moci malovat vánoční perníčky a vystoupí děti ze Salesiánského střediska mládeže – ti připraví také rozcvičku před během za podpory fyzioterapeutek centra. Nebude chybět ani tombola.

Vybíhá se v 18:00 hodin od Zahradního domu v Zámecké zahradě. Na všechny čeká trasa krásnými předvánočními Teplicemi, která bude dlouhá 5,2 km. Běh s čelovkou není závod, jedná se o dobročinnou akci, při které se účastníci mohou projít, proběhnout s přáteli, s rodinou, či jen s pejskem, samozřejmě je možné ji projet na invalidním vozíku. A tak svou účastí podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou.

Pokud vás tato myšlenka nadchla, přihlaste se do závodu http://pomahejsrdcem.cz/beh-s-celovkou/1-rocnik-teplice/. Pomoci může každý.

Samotné zakladatelce Pomáhej SRDCEM byla v roce 2013 diagnostikována roztroušená skleróza. Bylo to pro ni a její rodinu velmi těžké, ale rozhodla se s touto nemocí poprat jak za sebe, tak i za ty druhé, kteří jsou na tom stejně jako ona. Pomáhej SRDCEM spolupracuje s MS Centrem Nemocnice Teplice, ale od roku 2017 také pořádá veřejné sbírky pro onkologicky nemocné děti – z nichž jim hradí léčebné a rehabilitační pobyty, léky a zdravotnické pomůcky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*