Thermalium bude termální srdce teplických lázní

  •  

Teplické lázně dočasně uzavřely lázeňský dům Beethoven. Začala tam totiž generální přestavba termálního bazénu a celého balneo provozu. Je to největší investice v moderních dějinách teplických lázní a přijde na 200 milionů korun.

„Stávající bazén po dvaceti letech provozu dosluhuje, a tak jsme se rozhodli pro výstavbu nového prostoru. Počítáme s tím, že návštěvníkům bude nabídnut větší komfort koupání se v léčivé. Dosud se do bazénu vešlo 25 lidí, po přestavbě bude moci využívat léčebných účinků termální vody až 80 návštěvníků najednou. Vznikne i saunový svět pro 25 až 30 lidí. K dispozici bude sauna finská, parní, tropická, biosauna i sněhová místnost s jinovatkou. V plánu je také výstavba solné jeskyně,“ popisuje  Yveta Slišková z teplických lázní.

Tepličané i lázeňští hosté se tak v létě příštího roku dočkají důstojného místa pro léčbu a relaxaci. Nejstarší lázně ve střední Evropě si chtějí zachovat svoji atmosféru a chtějí na rekonstrukci využít přírodní materiály a práci místních firem, zejména sklárny.

„Therma v nerezové vaně, pilíře ve vodě, kamenný obklad, bílé stěny, přísně neutrální barvy. Vše je podřízeno léčivému živlu. Vodní plocha ovládá celý sál. Denní světlo proniká do lázně pouze několika kulatými otvory ve stropě… voda svítí zevnitř,“ popisuje Thermalium architekt projektu Petr Sedláček.

Do nového Thermalia se bude chodit hlavním schodištěm do prvního podlaží, kde bude mít bazén recepci. K dispozici bude samozřejmě i výtah. Bazén, stejně jako dosud, budou mít možnost využívat nejen lázeňští hosté, ale i Tepličané. Bude mít nové zázemí a celodenní provoz od 7.30 do 21 hodin.

Stavební práce s sebou nesou i nutná omezení. V období rekonstrukce bude uzavřen provoz v Lázeňské a Papírové ulici. I když Lázeňská ulička nebude po určitou dobu průchozí, zdejší provozovny tím dotčeny nebudou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*