Tepličtí skauti hledají nové kamarády a kamarádky

  •  

Skautský rok, který je shodný s rokem školním, je tedy také už v plném proudu. A díky mírnému navýšení kapacity může nabídnout teplické středisko Doubravka členství ve svých oddílech vhodným zájemcům, chlapcům a děvčatům od 8 let, kteří stojí o nevšední zážitky s partou kamarádů a kamarádek.

„Do dívčího a chlapeckého oddílů je možné přijmout omezené množství 2 – 4 dětí. Kluci z oddílu Toulavý šíp se scházejí každou středu od 16:30 do 18:30 hodin, děvčata z oddílu Dráčci pak od 17:00 do 18:30 hodin. Pestrá činnost probíhá na pravidelných týdenních schůzkách, jednou i vícekrát v měsíci se pak konají víkendové akce – výpravy do přírody, nejrůznější soutěže i další akce. O letních prázdninách celoroční činnost vrcholí stanovým táborem. O děti se v oddílech starají vedoucí s příslušnou kvalifikací, ve většině případů dospělí odchovanci oddílů, kteří v nich sami začínali jako děti. Vzhledem k tomu, že činovníci se dětem věnují na jako dobrovolníci, členství ve skautu není nákladné, roční příspěvek činí 800 Kč, menší náklady je pak nutné pořídit na pořízení kroje a víkendové akce,“ přibližuje činnost Jiří Richter zástupce vedoucího ze střediska Doubravka.

Skauting nabízí dětem aktivní trávení volného času. Skautský oddíl dítěti pomůže dorůst v sebevědomého člověka, který snáz najde své místo ve společnosti. Na rozdíl od kroužků zaměřených na výkon nebo na jednu konkrétní činnost totiž poskytuje prostředí, které je schopné přijmout jakékoliv dítě – ať je plaché, trochu nemotorné nebo má mimořádný talent. Dokáže vyzdvihnout jeho silné stránky a nabídne mu příležitost celostního rozvoje v partě kamarádů. Děti se tak učí, že je přirozené v jedné věci vynikat a v jiné nechat vyniknout ostatní a nemít komplexy. Prostředí skautského oddílu navíc není selektivní, jak jsme od malička zvyklí ve školce a škole – v oddíle se potkávají holky a kluci různého věku a ti menší se mohou od starších mnoho věcí naučit přirozenou cestou, starší naopak nenuceně přejímají zodpovědnost nejen za sebe, ale i za mladší kamarády.

„Pokud hledáte pro své dítě zajímavou činnost a vyhovují vám uvedené termíny schůzek, neváhejte se na nás obrátit. Nabídka platí pouze do konce listopadu,“ sděluje Jiří Richter, který zároveň přijímá přihlášky na telefonu 607 703 557 a na e-mailu stredisko@doubravkateplice.cz. Členství je možné si na pár schůzek oboustranně vyzkoušet, teprve poté dojde k řádnému přijetí dítěte.

Na webu střediska www.doubravkateplice.cz je možné získat další informaci o činnosti této skautské jednotky, která na Teplicku po svém znovuobnovení v roce 1990 působí nepřetržitě již 28 let.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*