Tepličtí šachisté uspořádali turnaj prostřednictvím internetu

  •  

Historicky poprvé jsme v našem klubu uspořádali turnajové klání našich členů přes internet.

Turnaj proběhl bez problémů. Z původně přihlášených 13 účastníků se zúčastnilo jen 10, což byl ale dostačující počet hráčů. Na poslední chvíli se omluvil předseda klubu Radek Bayer, kvůli náhlé pracovní povinnosti.

Turnaje na lichess.org mají svá specifika a od běžně pořádaných turnajů „naživo“ se liší. Hlavní rozdí spočívá v párování hráčů, které vybírá počítač z momentálně volných a pak v tom, že se nehraje na jednotlivá kola. Hlavní důvod je zřejmě ten, aby hráči u obrazovek zbytečně nečekali až dohrají kolegové. V důsledku pak na konci turnaje, který je určen pevným časem, mají účastnici odehraný různý počet kol a tím pádem bodové hodnocení vlastně neodpovídá tomu, na co jsme normálně z turnajů zvyklí.

Pokud na sebe narazí dva silní soupeři a díky přidanému času se přetahují o výsledek partie, na konci žebříčku se mezitím může odehrát několik partií. Hráči, kteří hrají rychleji, vyhrají více partií a mají tím pádem více bodů. Turnaj tedy slouží hlavně pro zábavu a virtuální setkání kamarádů z klubu. Po turnaji lze prohlížet zpětně partie ostatních, na lichess se vše ukládá.

ŠK Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*