Tepličtí policisté zachránili muže, pod kterým se prolomil led

  •  

Policisté z teplického oddělení hlídkové služby o víkendu zachraňovali život muži, který se propadl do zamrzlého rybníka. Událost se stala po půl druhé v noci na neděli v Zámecké zahradě.

Na místo ihned vyjely dvě hlídky, po příjezdu ve vodě uviděli v menším rybníku muže, který volal o pomoc a z posledních sil se snažil udržet na hladině. K návratu na břeh mu bránil slabý led, který také policistům znemožňoval dostat se k muži.

„Snažili se ho vytáhnout pomocí tažných lan, muž ale v ledové vodě začal ztrácet vědomí a potápět se pod hladinu. Jeden z policistů se začal po ledu plazit k otvoru, kde se muž topil, zachytil ho a snažil se dostat jeho hlavu nad vodu, přitom se pod ním také prolomil led a i on skončil v ledové vodě. Zbývající policisté zatím k sobě svázali tažná lana z aut, vlezli také do vody, aby se dostali blíž a hodili lano kolegovi. Společně pak vytáhli tonoucího muže i policistu na břeh,“ popisuje událost mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Devětadvacetiletému muži, který byl podchlazený a upadal do šoku, poskytli policisté první pomoc a zabalili do izotermické fólie, následně ho předali do péče lékařů. Díky rychlému a profesionálnímu zásahu policistů se muži podařilo zachránit život.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*