Tepličtí fotbalisté zahájili přípravu

Foto: fkteplice.cz
  •  

Teplický tým tento týden zahájil společnou část přípravy na jarní část FORTUNA:LIGY, prvních čtrnáct dní se budou svěřenci Stanislava Hejkala připravovat v domácích podmínkách, kde je čekají také přípravné zápasy.

Postupně se na umělé trávě na Stínadlech střetnou s Neugersdorfem (12. ledna od 11:00), s Táborskem (16. ledna od 11:00) a s Varnsdorfem (19. ledna od 11:00). Pak už odcestuje tým na desetidenní soustředění na Kypr.

Tým už absolvoval tradiční testování na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze, předtím měli všichni individuální tréninkové plány od kondičního trenéra Antonína Čepka, které splnili dle zadání. „Tréninkové plány nebyly vůbec jednoduché, ale vzhledem ke kratší přípravě to takhle muselo být koncipováno, všichni je zvládli tak, jak měli,“ říká kondiční trenér Antonín Čepek.

V přípravě s teplickým mužstvem je od prvního dne několik nováčků. Na rok a půl dlouhé hostování přišel ze Slavie útočník Jan Kuchta, z dorostu se s týmem budou připravovat také talentovaní, Matěj Radosta a Jan Knapík, který naskočil už do pohárového zápasu na Dukle na podzim. „Dáváme tím šanci našim odchovancům, což vidím velmi pozitivně. Mají šanci se ukázat a nasát atmosféru A mužstva. Bude to pro ně velká škola, před dvaceti lety jsme takhle přišli do áčka s Petrem Voříškem a také nám to hodně dalo,“ sděluje sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Z hostování v Litoměřicku se vrátil brankář Jan Plachý a na testech je v týmu další brankář Lukáš Soukup, ktrerý naposledy působil ve Viktorii Žižkov. „Další příchody se očekávají, ale nechci být úplně konkrétní, abych něco nezakřikl. Záleží na dalších jednáních,“ dodává Vachoušek.

Naopak z klubu míří do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY tepličtí mladíci, brankář Luděk Němeček a obránce Ladislav Kodad do Táborska, Michal Šimeček do Ústí nad Labem. „Chceme, aby mladí hráči dostali příležitost v dospělém fotbale a druhá nejvyšší soutěž je pro je jich další vývoj ideální,“ vysvětluje Štěpán Vachoušek.

Další odchody jsou již známé delší dobu. David Vaněček zamířil po konci smlouvy do skotského týmu Hearts of Midlothian, Alex Král přestoupil do Slavie Praha, s Patrikem Dresslerem se klub dohodl na ukončení smlouvy, po konci smlouvy odešel také Yhojan Diaz a útočník Marek Červenka míří na testy do zahraničního klubu. S dalšími odchody z klubu už se v zimní pauze nepočítá.

Seznam hráčů v zimní přípravě:

Brankáři:

Tomáš Grigar

Jakub Diviš

Jan Plachý

Lukáš Soukup

Hráči:

Admir Ljevaković

Tomáš Kučera

Martin Jindráček

Jan Vošahlík

Siim Luts

Jan Hošek

Jan Kuchta

Patrik Žitný

Pavel Čmovš

Alois Hyčka

Tomáš Vondrášek

Michal Jeřábek

Daniel Soungole (připojí se ve čtvrtek)

Daniel Trubač

Jan Shejbal

Jakub Hora

Jan Krob

Pavel Moulis

Jan Knapík

Matěj Radosta


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*