Teplický ženský fotbal má svého patrona

  •  

Fotbalistka roku 2016, nynější hráčka Bayernu Mnichov a kapitánka ženské reprezentace Lucie Voňková se stává oficiálním patronem žen FK Teplice.

„Jsme moc rádi, že Lucie přijala naši nabídku a je patronem právě tady v Teplicích. Nejen, že bude podporovat Teplický ženský fotbal, ale také nám může pomoct svými zkušenosti z reprezentace a německé Bundes ligy, ” pochvaluje spolupráci trenér žen Robert Borosch.

Co vás vedlo k tomu, abyste se stala patronkou žen FK Teplice?

FK Teplice je moje srdeční záležitost, když jsem tuto nabídku dostala, vůbec jsem neváhala a jsem šťastná, že si Teplice za patronku vybrali právě mě.

Jaké od toho máte očekávání?

Cílem je uspořádaní kempu a přilákat co nejvíce holek, protože věřím, že po Teplicích běhá určitě spousta šikovných fotbalistek a třeba právě i se stejným snem jaký jsem měla já, stát se profesionální fotbalistkou.

Jaká je vaše vize po skončení v Bayernu Mnichov? Mohli by být Teplice jedna z variant?

Zatím na ukončení kariéry nepřemýšlím, momentálně jsem v Bayernu šťastná a hlavně zdravá, to je to nejdůležitější. Jestli se jednou do Teplic vrátím, možné je cokoliv, ať už jako hráčka nebo třeba s nějakou jinou funkcí. Nechám tomu dveře otevřené. Teď hlavně držím holkám palce, aby se co nejdříve dostaly opět do 1. ligy!

Fotbalovou kariéru jste začínala v Teplicích mezi kluky, jak na to vzpomínáte?

Na mé začátky vzpomínám hrozně ráda, nebýt právě Teplic, tak určitě nejsem tam, kde teď jsem. Vyrůstala jsem s mladým Verbou, hrála proti klukům jako je Pavel Kadeřábek, Láďa Krejčí, Ondra Petrák, prostě ten silný ročník 92. Takže mám na Teplice opravdu krásné vzpomínky.

Většina fotbalistů a fotbalistek mají svůj vzor. Jaký je váš oblíbený hráč a vzor?

Můj velký vzor je Zlatan Ibrahimovic, pak mezi mé oblíbence patří třeba právě i Edin Džeko, který také působil v Teplicích a dostal se až do Top týmu.

Je možné, že někdy ve svém volnu dorazíte podpořit teplické hráčky? Ať už to budou ženy anebo žákyně.

Když budu mít volno, tak se určitě podívat ráda přijedu.

Co byste popřála teplickému fotbalu do roku 2018?

Přeji hodně zdraví, štěstí, úspěchy v životě a ve fotbale. A hlavně radost ze hry, ať vás fotbal baví.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*