Teplicko čekají odstávky tepla

  •  

Na pravidelné letní odstávky se musí připravit obyvatelé Teplicka. Pro napáječ Bílina bude v Elektrárně Ledvice odstaven centrální parní kolektor od 17. do 22. července. Odstávka Teplice začne přerušením dodávky topné páry rovněž v neděli 17. července, skončit by ovšem měla již 19. července. Horkovod pro město Ledvice pak bude odstaven od 25. do 29. července.

„Tradičně nás čekají revize veškerého zařízení a pochopitelně i plánované odstranění různých drobných závad, včetně těch, které zjistíme během kontrol. V případě Bíliny tak například proběhne výměna dosloužilých ventilů a odvaděčů kondenzátu, promazání ventilů a doplnění ucpávek na celé trase parovodu. Pro polikliniku Bílina přitom dodávky tepla zachováme, a to díky zprovoznění záložní plynové kotelny na Pražském Předměstí po dobu odstávky,“ říká Petr Smrž, manažer provozní jednotky Západ, do níž ČEZ Teplárenská začlenila všechny tři výše uvedené městské lokality.

Rovněž v Teplicích, respektive v Proseticích bude během odstávky v provozu záložní plynová kotelna Plynárenská. Bude ovšem dodávat teplo jen do Lázní a Aquacentra. „V Teplicích nás mimo jiné čeká několik menších oprav, a to jak na parním, tak i kondenzačním potrubí. Dále promazání všech ventilů, přičemž dva budou vyměněny za nové, doplnění ucpávek a také drobné opravy na technologii výměníkových stanic. Zároveň bude v záložní plynové kotelně, kterou máme v areálu Elektrárny Ledvice, vyměněna armatura napájecí vody a rovněž proběhnou revize všech čtyř kotlů,“ nastínil Petr Smrž průběh odstávky v Teplicích. Jak ještě dodal, během odstávky tepla pro město Ledvice se zaměstnanci ČEZ Teplárenské zaměří na revizi horkovodu po celé jeho délce.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*