Teplické nádraží stále čeká na opravu

  •  

Na hezkou nádražní budovu si obyvatelé Teplic nejspíše nějakou dobu počkají. České dráhy se jí chtějí zbavit, převést ji na Správu železniční a dopravní cesty. Termín se ale stále prodlužuje a tím se posouvá i šance na rekonstrukci nádraží. „Žádné investice do rekonstrukce neplánujeme, to bude na novém vlastníkovi. Děláme běžnou údržbu,“ řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Třeba město Teplice po opravě nádraží dlouhodobě volá. Podle primátora Jaroslava Kubery na to neustále upozorňují, ale to je vše, co můře radnice dělat. Rekonstrukci by si přál. “Je to jeden z nejdůležitějších objektů ve městě a projde tudy mnoho lidí. Dokud ale nebude majetek převedený, nic se dělat nedá,“ upozornil.

Podle Radky Pistoriusové záleží hlavně na managementu Českých drah, který musí rozhodnout. Před nedávnem se dokonce objevil investor který nabídl, že česká nádraží koupí.

Secesní budova nádraží pochází z roku 1871 a je památkově chráněná. Ve své době byla označována za jeden z skvostů Rakouska-Uherska. Poslední velké práce se zde dělaly v roce 205. Památkáři tehdy obnovili i některé vzácné fresky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*