Teplická obchodka slaví 95leté výročí

  •  

Teplická obchodní akademie má za sebou významné jubileum. Letos je to přesně 95 let, co vznikla. V sobotu 7. října přišli výročí oslavit jak současní, tak bývalí studenti. Škole přišel popřál také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Radmila Krastenicsová a vedoucí odboru školství Dagmar Waicová.

„Jsem rád, že u nás v kraji máme školu s takovou tradicí a zaměřením, které je stále potřeba,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček. „Naše škola se řadí mezi nejstarší střední školy s ekonomickým zaměřením v Ústeckém kraji,“ dodal ředitel Jiří Nekuda.

Obchodní akademie byla dokonce za 1. republiky jedinou českou střední obchodní školou na severu Čech. Škola se pyšní i významnými absolventy, mezi které patřil například František Fajtl, slavný československý letec a stíhač RAF či Otakar Jaroš oceněný titulem Hrdina Sovětského svazu.


  •  

1 komentář u Teplická obchodka slaví 95leté výročí

  1. Musel jsem se zasmát zmínce o významných osobnostech, které údajně studovaly na OA Teplice. Otakar Jaroš? Ale no tak… Jednalo se o Antonína Sochora, kontroverzní osobnost, kterou si zcela nesmyslně přivlastnila socialistická ideologie, kterou on tolik nenáviděl. Zpracování a zdroj článku jenom jasně ukazují na to, kam dotyčná škola směřuje, a nic na tom nemůže změnit ani pokřivený úsměv na rtech pana ředitele, který moc dobře ví … a je velmi dobře poučen:) Je přece více než jasné, že škola je určena k zániku, jasný směr je přece dán – více než kvalitní ekonomové jsou přece zapotřebí „kvalitní“ absolventi hotelové školy:)))

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*