Teplice si připomínají Jaroslava Kuberu

  •  

Dnes jsou to dva roky, kdy zemřel bývalý dlouholetý teplický primátor a předseda Senátu Jaroslav Kubera. „Ty právě uplynulé dva roky nám všem ukázaly, jak se svět kolem nás může snadno a bleskurychle změnit téměř k nepoznání – ekonomika, sociální i bezpečnostní otázky, a především vzájemné vztahy. Stále častěji si kladu otázku, jaký by měl právě Jaroslav Kubera na to všechno názor, jak svérázně by to asi okomentoval?“ přiblížil prostřednictvím Facebooku teplický primátor Hynek Hanza a dodal: „Ano, žijeme ve složité době. Ale nikdy bychom neměli ztrácet naději, přestat věřit a snažit se. Prostě, jak Jaroslav Kubera říkal: Žít a nechat žít.“

Na jeho počest bude udělena historicky první Cena města Teplice. Předávání ceny proběhne v pátek 28. ledna od 17:00 hodin v Zahradním domě v Teplicích.

„Slavnostní předávání ceny každoročně proběhne právě v tomto období, aby připomínalo výročí jeho úmrtí. Abychom umožnili všem zájemcům z řad veřejnosti sledovat průběh akce, bude online přenos slavnostního předávání vysílán prostřednictvím webových stránek města. Odkaz bude na webové stránky umístěn v nejbližších dnech,“ řekla Radka Senftová z teplického magistrátu.

Na Cenu města Teplice 2021 bylo nominováno 6 kandidátů. Loni v září proběhla anketa na webových stránkách města, ve které veřejnost vybrala jednoho kandidáta. Vítězný kandidát z anketního hlasování obdržel navíc jeden hlas ve výsledném hlasování pracovní skupiny. Ta vybrala vítěze, kterého potvrdilo teplické zastupitelstvo na svém prosincovém zasedání.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*