Teplice se stanou šachovým centrem

Ilustrační foto
  •  

Šachisté z více než čtyřiceti zemí jsou na startovní listině jubilejního 15. ročníku mezinárodního šachového turnaje Teplice Open 2022, který pořádá Šachový klub Teplice. Původně se měl tento ročník konat v roce 2020. Plány lidí však bohužel změnil neviditelný zákeřný nepřítel a tak se milovníci královské hry sjedou do našeho lázeňského města po dvouleté přestávce.

Turnaj se bude konat 18. až 26. června v Estrádním sále Domu kultury. Obsazením je teplický turnaj mezi českými otevřenými šachovými turnaji naprosto bezkonkurenční a nemůže se mu rovnat ani Open na Pražském šachovém festivalu, který bude o týden dříve. Do našeho města se chystají šachisté i z takových zemí jako např. Čínská Tchaj-pej, Jižní Korea, Malajsie, Peru, nebo Irák. Nejvíce zahraničních šachistů je kupodivu z Indie. Dvacet sedm. Následují skupiny z Německa (25) a Izraele (11). Na startovní listině je 24 velmistrů, kterým vévodí jako první nasazený maďarský velmistr Ferenc Berkes. Dále pak 17 mezinárodních mistrů a mnoho dalších titulovaných hráčů. Turnaj  se již tradičně hraje i jako Krajský přebor Ústeckého krajského šachového svazu a vzejde z něj nejlepší šachista v našem kraji.

Mezinárodní šachový turnaj Teplice Open není jediná šachová akce, kterou pořádá Šachový klub Teplice. Jsou to dále turnaje Lázeňský pohár, Teplické šachové jaro, Teplické šachové Velikonoce, nebo Vánoční šachový turnaj aj. Tyto turnaje jsou určeny spíše pro místní šachisty. Jak je vidět, šachový život v Teplicích je velmi pestrý a šachisté se určitě nenudí. Velkou pozornost věnuje Šachový klub Teplice také mládeži. Ta bojuje ve velkém mezinárodním turnaji v různých věkových kategoriích. Zájemci o šachovou hru a případně o členství v klubu z řad mládeže i dospělých mohou napsat na adresu tepliceopen@seznam.cz.

Pavel Kirs, Šachový klub Teplice

www.tepliceopen.com

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*