Teplice se snaží zlepšit napětí veřejnosti s cizinci

Začlenit cizince do české společnosti se během loňského roku Teplice snažily projektem Integrace cizinců na území Statutárního města Teplice. Navázal na aktivity města z roku 2015, kdy město řešilo eskalující situaci s rušením klidu a neadekvátním chováním části zahraniční klientely lázní.

„V průběhu projektu byla v rámci tří školení zvýšena kompetence pracovníků Městské policie Teplice a úředníků samosprávy pro jednání s cizinci. Proškoleno bylo 55 osob. Část školení, věnující se arabským reáliím,“ uvedla projektová manažerka Hana Nováková.

Byl zřízen i post interkulturního asistenta. K tomu město získalo vysoce erudovaného člověka, znalého arabštiny i češtiny, včetně znalosti arabské komunity a jejich kulturních návyků. Úzce spolupracoval s městskou policií především přímo v terénu při pochůzkách ve večerních hodinách, dle potřeby byl pro strážníky i v telefonickém kontaktu. Zajištěné byly i informační letáky pro arabské turisty.

Projekt se zaměřil i na jiné komunity. Proběhly dvě etnické akce – Poznej Vietnam a Ruský večer, které představily cizineckou komunitu prostřednictvím kultury, tradic a kuchyně. Na celý projekt v průběhu předešlých let bylo vynaloženo 627 tisíc korun.

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*