Teplice proinvestovaly na 900 milionů

ilustr. obr.
  •  

Zateplením a rekonstrukcí za 32 milionů korun právě prochází Základní škola Na Stínadlech. Po prázdninách se tak děti vrátí do komfortnějších prostor. Na rekonstrukci město získalo dotaci 8,5 milionu ze Státního fondu životního prostředí.

Jde o sedmou základní školu, kterou Teplice rekonstruují. Celkem na jejich opravy získaly dotace ve výši 91 milionů korun. „ZŠ Buzulucká, kterou jsme zateplovali loni za necelých 50 milionů korun, je dokonce první školou v republice s rekuperací vzduchu,“ říká náměstek primátora Hynek Hanza.

Městu zbývá zrekonstruovat poslední tři základní školy. Teplice každý rok realizují investice v řádech až stovek milionů korun. Za posledních sedm let město proinvestovalo přes 900 milionů korun. Peníze směřovaly do rekonstrukcí škol a školek, do oprav chodníků, na výstavbu nových parkovišť, vybudování hřišť či na nákup nových trolejbusů.

„Základem investiční činnosti města je zdravé hospodaření, a to máme. Kladné provozní saldo nám umožňuje bez zapojení úspor města investovat každý rok desítky až stovky milionů,“ dodal Hanza.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*