Teplice podpoří místní podnikatele

  •  

Tepličtí zastupitelé podpořili podporu podnikatelů postižených opatřeními v souvislosti s pandemií koronoviru a po delší diskuzi také také návrh vyhlášky o místním poplatku z pobytu.

„Byl schválen návrh předložený koalicí, aby nebyl až do konce roku 2020 v Teplicích vybírán poplatek z pobytu ve výši 21 korun za den. Slibujeme si od toho v této nelehké době, alespoň drobnou úlevu poskytovatelům ubytovacích služeb a doufáme, že i to bude jedním z impulsů, jak přilákat návštěvníky do našeho města,“ přibližuje náměstek primátora Jiří Štábl.

Zastupitelstvo schválilo i dočasné změny hrazení nájemného nájemcům, kteří si pronajímají nebytové prostory příspěvkových organizací města. „Promineme nájemné těm, kteří mají díky opatřením znemožněnou činnost. Ti, co mohou podnikat v omezeném provozu, mohou zažádat o prominutí 50 % nájemného a odkladu splátek zbývajícího nájemného do konce letošního roku,“ upřesňuje primátor Hynek Hanza. Žádosti můžou podnikatelé podávat do 15. května.

Deváté zastupitelstvo města Teplice probíhalo, s ohledem na aktuální pandemickou situaci, netradičně v Estrádním sále Domu kultury. Příští zastupitelstvo se bude konat 15. června. Na tomto zasedání bude vedení města prezentovat celkový souhrn kroků, které činilo v době nouzového stavu – krize v souvislosti s virem Covid-19.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*