Teplice plánují postavit novou mateřskou školku

Foto vizualizace: PS projekty
  •  

Nová mateřská škola pro sedmdesát pět dětí vyroste v Teplicích. Školka by měla vzniknout v těsné blízkosti základní školy ve Verdunské ulici. Na městském pozemku. Projektovou dokumentaci už má město k dispozici.

„Rozhodli jsme se pro tuto lokalitu proto, že jde o pozemek města a není tedy potřeba řešit případné hledání a vykupování vhodného pozemku. Neopomenutelnou výhodou je dosah potřebných veřejných sítí včetně dobré dopravní dostupnosti MHD. Těsné sousedství základní školy se tak nabízí z dlouhodobějšího pohledu jako velmi výhodné,“ vysvětlil náměstek primátora Hynek Hanza.

V současné době je v místních mateřských školách nedostatek míst způsobený povinným předškolním vzdělávání, odklady povinné školní docházky, inkluzí anebo slaďováním rodinného a pracovního života. Takže výstavba nové mateřské školy se nabízí jako nejlepší řešení.

„V současnosti máme k dispozici studii od společnosti PS projekty a vybraného dodavatele projektu. Předpokládám, že projektová příprava včetně povolování stavby zabere cca rok a následně bude město soutěžit zhotovitele stavby. Konkrétní termín v současnosti nejsem schopen sdělit, ale čím dříve, tím lépe,“ doplnil Hanza s tím, že školka by podle velmi hrubého předpokladu vzešlého ze studie měla 21 mil. Kč včetně DPH, ale přesnější částka vzejde až z projektu respektive z výběru zhotovitele stavby.


  •  

1 komentář u Teplice plánují postavit novou mateřskou školku

  1. Nechápu jak někdo mohl navrhnout školku v této lokalitě, když je tu tragická dopravní situace. V ranních hodinách zde neprojedete, lidé kteří tu bydlí nemohou zaprakovat či vyjet, popeláři mají problém zajet do okolních ulic pro zůžení,protože všude stojí auta, stojí na žluté, v protisměru a nikoho to nezajímá. Takže až se tu postaví školka, a ráno přibude dalších 80 aut tak doprava zde totálně zkolabuje. Nikdy se tu nebyl podívat nikdo z dopravního aby viděl situace ráno a v odpoledních hodinách, To nemluvím když jsou rodičkovské a jiné akce,

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*