Teplice otestují chytré semafory

  •  

Zelená vlna je speciální nastavení semaforů, které řidičům městské hromadné dopravy a záchranářům umožní projet městem bez zbytečného zastavovaní v křižovatce. Chytré semafory umí přijíždějící vůz městské dopravy nebo složek Integrovaného záchranného systému rozpoznat a dát mu zelenou. Ostatní musí čekat.

Město chce od září spustit takzvané preferenční řízení světelné signalizace. V rámci pilotního provozu budou palubními jednotkami osazeny 2 až 3 trolejbusy a po jednom vozidle každé složky Integrovaného záchranného systému – hasiči, záchranná služby, Policie ČR a městská policie.

„Nejprve to vyzkoušíme na křižovatce na světelných křižovatkách „Slávia“ a u okresní policie. Vybírali jsme místa, kde je průjezd zásahových vozidel a MHD opravdu frekventovaný,“ řekl primátor Hynek Hanza a dodal, jestli se to osvědčí a bude pozitivní zpětná vazba, tak je v plánu rozšířit ti i na další místa ve městě. Úpravy na semaforech přijdou město za 850 tisíc korun, osazení vozidel palubními jednotkami a softwarovou část zajistí společnost O2.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*