Teplice nechtějí v nemocnici záchytku

  •  

V areálu teplické nemocnice bude od jara fungovat protialkoholní záchytná stanice. Tu buduje Krajská zdravotní v přízemí pavilonu C. Krajští zastupitelé už uvolnili 17,8 milionu korun. Její provoz přijde ročně přibližně 22 milionů korun.

Záměr Ústeckého kraje zřídit záchytnou stanici právě v teplické nemocnici se však nelíbí vedení města, se kterým toto doposud ani neprojednával.

„Obáváme se, že zřízením jediné záchytky v Teplicích resp. jediné záchytky v kraji může mít negativní dopad na město. Například svážení opilých nepřizpůsobivých občanů z okolních obcí do tohoto zařízení bohužel nijak nezaručuje jejich zpětnou přepravu do jejich obce. A tak je vysoce pravděpodobné, že tito lidé zůstanou po opuštění tohoto zařízení v našem městě, což může mít následný negativní dopad na soužití s občany města,“ nastínil nový teplický primátor Hynek Hanza.

Záchytná služba není v Ústeckém kraji provozována od roku 2001. A v současné době záchytky musí suplovat oddělení Emergency v jednotlivých nemocnicích, takže záchytka i přes nesouhlas vedení Teplic otevřena bude. Kraj má v plánu zřídit do budoucna více záchytných stanic.

„Pokud by Ústecký kraj, respektive Krajská zdravotní zřídila v každé své nemocnici záchytku, byl by tento očekávaný negativní efekt zmírněn. K tomu se však ani kraj a ani Krajská zdravotní nechystá a tak je naše obava oprávněná. Okolní obce v kraji budou mít právo převézt opilého do teplické nemocnice na záchytku, ale nikdo nebude mít právo takto přivezené občany cizích měst převézt zpět. Vzhledem k plánované kapacitě zařízení se dá očekávat, že tato nebude dostačovat pro potřeby celého kraje,“ doplňuje Hynek Hanza.

Pavilon C se nachází ve vnitrobloku areálu teplické nemocnice s dobrou dopravní a technickou obslužností a s možností vytvoření příjmu pacientů samostatným vstupem na oddělení, popřípadě vstupem ze stávajících společných prostor pavilonu.


  •  

1 komentář z Teplice nechtějí v nemocnici záchytku

  1. No nevím.Před důchodem jsem pracovala na interně a mám, bohužel, zkušenost, že se ožralkové vozili tam.A sestry opravdu nemají kdy,hlídat ještě opilé a hrubé opilce. Nějak se to řešit musí. Někam na okraj města? A v Bílině byla záchytná stanice. Co se stalo s tímto objektem?

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*