Teplice mají v plánu rozšířit hromadnou dopravu

  •  

Město plánuje rozšíření provozu MHD do nových lokalit. Jedná se o teplické ulice Pod Doubravkou, J. Suka, Křičkova, Novákova a A. Dvořáka. V této oblasti se nachází značné množství činžovních a malých panelových domů. Navíc zde, stejně jako všude jinde, populace stárne a lepší dostupnost linek MHD by jistě místní obyvatelé ocenili.

Jenže to nebude hned. V této lokalitě jsou totiž v následujících minimálně třech letech naplánovány velké investiční akce, které spočívají zejména v rekonstrukci vozovek a chodníků, takže rozšíření MHD bude reálné až po dokončení.

„Už v období od dubna do podzimu letošního roku se cestující budou muset obrnit trpělivostí, dojde totiž k velkému počtu uzavírek a omezení ve městě z důvodu stavebních činností (zejména přes letní prázdniny) a dojde tak k výrazným dočasným změnám v provozu MHD. Cestující budou s dostatečným předstihem o všech výlukách a omezeních informováni,“ říká náměstek primátora Hynek Hanza.

Teplice zvažují i propojení ulic U Nových lázní a Jankovcova, jen však pro provoz MHD. Tímto propojením by šlo lépe trasovat trolejbusovou linku zajíždějící do této lokality.

„V roce 2018 zavádění a rozšiřování linek MHD do nových lokalit ve městě ani zřizování nových stálých zastávek v plánu není. Na podzim tohoto roku je pouze počítáno s drobnými úpravami trasování linek v návaznosti na dodání první pětice nových trolejbusů a ukončení většiny uzavírek ve městě. Zároveň bude snahou při této úpravě zlepšit proklady jednotlivých linek, jelikož nynější provoz MHD není z pohledu provázanosti jednotlivých linek a spojů 100% záležitostí,“ dodává Hanza.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*