Teplice chystají dopravní změny, část náměstí bude zjednosměrněna

  •  

Teplická radnice chystá v centru města velké dopravní změny. Od července letošního roku bude komunikace od kruhového objezdu na náměstí Svobody až po odbočku k poště pouze jednosměrná.

Opačným směrem od Alejní ulice se ke kruhovému objezdu na náměstí Svobody řidiči dostanou, když podjedou pod Galerií a dále do Dlouhé ulice, zpátky ke kruhovému objezdu. Komunikace u pošty zůstane obousměrná. Novinky mají přinést zpřehlednění dopravy na náměstí.

„Nynější stav není uspokojivý. A tohle je další krok ke zklidnění dopravy na náměstí Svobody. Zpříjemní a zjednoduší se tím na náměstí i přecházení pro chodce,“ vysvětluje primátor města Hynek Hanza a dodává: „Necháváme ještě zpracovat odborem dopravy možnost zpomalovacích pruhů. Aby se doprava na pěší zóně zpomalila.“ Město chce tak donutit řidiče, když už musí na náměstí jet, aby jízdu přizpůsobili chodcům.

Podle vedení města tento krok uleví dopravě a navíc navazuje na Plán udržitelné mobility, při kterém se na náměstí měřily hodnoty průjezdu vozidel v pěší zóně. Hodnoty na teplickém náměstí Svobody několikanásobně převyšovaly. Se změnou dopravy musí řidiči počítat od 1. července.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*