TepJazz zve na koncert Jula Baroš quartet

Foto z prvního koncertu - Eva Emingerová a přátelé
  •  

V prostorách bývalého Jazz clubu na Zámeckém náměstí se uskuteční historicky druhý koncert pod novým provozovatelem. Ve čtvrtek, 23. února zde od 19:30 hodin vystoupí Jula Baroš quartet ve složení: Jula Baroš (trubka), Jakub Tököly (piano), Tomáš Baroš (kontrabas) a Martin Šulc (bicí).

„Využili jsme tak příležitosti, že jsou výše jmenovaní hudebníci v ten den na workshopu na teplické konzervatoři,“ říká za pořadatele Antonín Moravec a upřesňuje, že koncert bude mít dvě části – v první části se představí Jula Baroš quartet a ve druhé proběhne Jam session i se studenty teplické Konzervatoře. „Ve velmi krátké době se nám tak splní náš malý dramaturgický sen o jamování v našem novém prostoru. Navíc se jmény, o kterých se nám ani nesnilo,“ dodává Moravec.

Účinkující:

Jula Baroš – absolvent teplické konzervatoře ve hře na trumpetu Julius Baroš studoval i jazzové oddělení Budapešťské konzervatoře Bély Bartóka. Spolupracoval s Pražským big bandem, Big bandem Národního divadla, Televizním big bandem nebo Neratovickým big bandem. Byl také členem Filmového symfonického orchestru. Nápaditá melodická hra Juliuse Baroše snese srovnání s takovými velikány moderního jazzu, jako byli trumpetisté Freddy Hubbard, Clifford Brown ale i Miles Davis. V současné době vyučuje na mezinárodní konzervatoři obor trumpeta a je vedoucím školního big bandu. Od září též učí na Konzervatoři v Teplicích.

Jakub Tököly – Pianista a skladatel Jakub Tököly patří mezi nejvýraznější jazzové osobnosti své generace. Po působení v mnoha úspěšných československých projektech (Miroslav Hloucal Quintet, L. Gašpar Cimbal Project, Josef Fečo Quartet) a mezinárodní spolupráci (Piotr Baron, Gabor Bolla, Mario Gonzi, Andrea Baker, Joan Orleans) prezentuje nový projekt The Echoes, ve kterém kombinuje jazz a artificiální hudbu. V autorské tvorbě se inspiruje také bohatou melodikou romského folkloru a rytmem flamenca. Projekt The Echoes spojil výjimečné hudebníky česko-slovenské scény, kteří přinášejí obrovskou dávku energie, imprese ale také intimity a lyrického hudebního projevu. Jakub Tököly je zřejmě nejvýraznějším pokračovatelem generace jazzových klavíristů na Slovensku. Vyučuje na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

Tomáš Baroš – teplický rodák, absolvent pražské HAMU, držitel stipendia na Berklee College of Music v Bostonu. Od 14 let se řadí k pražské jazzové scéně, kde hraje s nejlepšími muzikanty v České republice. Je členem Gustav Brom Big Bandu a CZ-SK Big Bandu Matus Jakabcic.

Martin Šulc – absolvent teplické konzervatoře, stipendista na Berklee, jeden z hlavních organizátorů Czech Jazz workshopu a majitel legendárního jazzového klubu U Malého Glena v Praze. Jeden z nejvytíženějších českých jazzových bubeníků.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*