Tábor školáci Arkadie nakonec přece měli

Foto: Arkadie
  •  

Po loňském přerušení dlouholeté tradice letních táborů, způsobeném opatřeními souvisejícími s covidovou pandemií, vyrazili konečně táborníci Arkadie do oblíbeného Horního Vysokého v Českém středohoří. O 24 dětí a mladých lidí se zdravotním postižením se dva týdny postaralo 7 vedoucích.

„Hned v úvodu bychom chtěli poděkovat přátelům, kteří tuto akci finančně podpořili, a bez nichž by se tábor nemohl konat,“ říká Martina Vitvarová, vedoucí tábora, jinak zástupkyně ředitele školy.

Jako každý rok, měl tábor svá specifika. Soutěžilo se v netradičních disciplínách, jako je Získávání supermoci, Lov příšerek, Míchání elixírů (neviditelnosti, rychlosti a dalších). Vedle těchto činností byl program plný typických táborových disciplín, výletů a koupání, nechyběla stezka odvahy a samozřejmě táboráky. Děti mohly uplatnit svůj talent v soutěžích kulturního či sportovního charakteru, na farmě Adélin dvoreček se seznámily s chovem domácích zvířat, vyzkoušely si golfové odpaly, vařily, ale užily si i letního kina. Získaly také nové kamarády ze sousedního tábora Sherlocka Holmese.

Velký dík, jako každoročně, patří manželům Karlovým, provozovatelům rekreačního zařízení, za milou péči, hasičům z Úštěku za předvedení jejich práce a vozového parku, zprostředkované panem Lukášem Balaštíkem, prezidentu Golfového klubu v Libouchci panu Oskaru Léonardovi za školu golfu. Věřme, že se pandemická situace v příštích měsících uklidní natolik, že bude Arkadie moci ve svých aktivitách pokračovat v plném rozsahu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*