Světové automobilky mají kompletní zasklení od AGC

  •  

Novinky ze stáje automobilek Toyota, Peugeot a Citroën, které na konci května začal vyrábět kolínský závod TPCA, získávají kompletní zasklení od společnosti AGC Automotive Czech. Přední a boční skla se vyrábějí přímo závodě v Chudeřicích na Teplicku, zadní vyhřívané pak v maďarské Tatabanyi. AGC Automotive Czech se podílela také na vývoji skel pro nové modely populárních vozů.

„AGC Automotive Czech dodávala zasklení již pro předchozí modelové řady kolínských vozů TPCA. Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na vývoji zasklení i pro novou generaci vozidel Toyota AYGO, Peugeot 108 a Citroën C1, které teprve nedávno začaly sjíždět z výrobních linek,“ řekl generální ředitel AGC Automotive Czech Jiří Markuci.

 Výrobu nejmodernějších malých městských vozů Toyota AYGO, Peugeot 108 a Citroën C1 zahájila kolínská automobilka 26. května. Předchozích modelů se prodalo 2,4 milionu vozů, automobilka předpokládá stejný úspěch i u nových modelů. Jen letos plánuje vyrobit přes 210 tisíc vozů. „I díky investicím v našem závodě v Chudeřicích jsme připraveni průběžně dodávat kolínské automobilce potřebné množství zasklení,“ uvedl Jiří Markuci.

AGC Automotive Czech, která je součástí skupiny AGC, v květnu otevřela novou výrobní halu, která jí umožní pokrýt rostoucí poptávku automobilek po autosklech. Investice firmu přišla zhruba na 135 milionů korun. Díky tomu vytvořila 15 nových pracovních míst.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a zaměstnává 2200 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. Do tří let se chce dvojka na trhu stát největším výrobcem autoskel v Evropě.

Skupina AGC, která se v minulosti profilovala především jako dodavatel stavebního skla, dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.

Libor Sehnal


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*