Strážníci v Krupce mají 25 let

  •  

Je tomu již čtvrt století, co byla založena Městská policie Krupka. Za tu dobu občanům Krupky mnohokrát pomohla při řešení obtížných situací, dohlížela na pořádek ve městě, ale také zachránila lidské životy. Během výročí založení městské policie se také uskutečnilo ocenění vybraných strážníků.

„Jsem rád, že na území našeho města působí sbor strážníků, který patří mezi jedny z nejlepších v celém Ústeckém kraji i celé České republice. Svědčí o tom také ocenění, které městská policie za svou činnost získala v minulém roce“, řekl starosta Krupky Zdeněk Matouš během slavnostního předávání pamětních medailí vybraným strážníkům. Medaile byly policistům udělovány za dlouholetou věrnost službě městu v řadách městské policie. K dnešnímu dni má sbor městských strážníků 22 členů.

Výročí založení městské policie však není příležitostí pouze k bilancování toho, co se za 25 let její činnosti podařilo, ale také k plánování budoucích aktivit.

„Náš rozvoj patří k prioritám města. V nejbližší době plánujeme rozšíření a modernizaci městského kamerového systému. V domech s pečovatelskou službou budou zřízena tzv. tísňová tlačítka, kterým si senioři budou moci přivolat pomoc“, řekl ředitel krupské městské policie Jiří Petrák. Krupští strážníci spolupracují i s dalšími městy a obcemi našeho regionu, a pokud je třeba, vzájemně si ve své činnosti pomáhají.

Strážníci se také účastní stáží u zdravotnické záchranné služby. Tyto stáže jsou výsledkem spolupráce Města Krupka, Městské policie Krupka a zapojení do projektu Ústeckého kraje „Chráníme to nejcennější“, jehož cílem je zlepšení dostupnosti včasné defibrilace pomocí automatizovaných externích defibrilátorů (AED), jejichž použití v rukou nezdravotníků může zvýšit šanci na přežití postiženého.

Městská policie Krupka svým příkladným a aktivním přístupem v poskytování první pomoci a resuscitace s využitím přístroje AED významně přispívá k záchraně lidských životů a zvyšuje šanci na přežití občanů a návštěvníků Krupky. V září loňského roku získala za tuto činnost Záslužnou medaili Ústeckého kraje za rok 2016, kterou uděluje Zastupitelstvo Ústeckého kraje.

Rostislav Kadlec


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*