Stávka řidičů nemá být v regionu plošná

ilustr. obr.
  •  

Podle informací, které má aktuálně Ústecký kraj k dispozici, nebude ve čtvrtek 6. dubna plošná stávka řidičů linkových autobusů, která by zasáhla převážnou část území kraje. Že někteří řidiči nevyjedou, ale zatím stoprocentní není.

„Dopravce Arriva Teplice vyjádřil, že jeho řidiči se stávky nezúčastní. Společnost BusLine ve své tiskové zprávě vyjádřila přesvědčení, že není důvod k obavám z narušení autobusové dopravy a obyvatelé Ústeckého kraje se nemusí obávat, že by se ve čtvrtek 6. dubna nedostali do práce, škol a tam, kam potřebují,“ uvedl mluvčí kraje Zdeněk Rytíř.

Dodal, že podle dosavadních informací ze společností ČSAD Slaný a Autobusy Karlovy Vary kraj věří, že se jejich řidiči též stávky nezúčastní. Jednání však stále probíhají a situace se vyvíjí.

Podle kraje i přes ohlášenou stávku stále pokračují jednání o dodatcích ke stávajícím smlouvám mezi krajem a jednotlivými dopravci. „Bylo dosaženo shody na znění dodatků a další kroky budou směřovat k jejich uzavření. V případě stávky by však mohla být tato jednání ohrožena. Ústecký kraj nabídl dopravcům na dodatcích celkem 85,5 milionů korun, tedy maximální možné zákonné navýšení v rámci již uzavřených smluv. Ústecký kraj se domnívá, že v tuto chvíli není ke stávce důvod,“ prohlásil Rytíř

Pro získání aktuálních informací sledujte sdělovací prostředky a krajský web.

Aktuální informace poskytnou:
BusLine a.s. – tel. 481 368 492
ČSAD Slaný, a.s. – tel. 312 572 111
ARRIVA TEPLICE s.r.o. – tel. 417 539 443
Autobusy Karlovy Vary, a.s. – tel. 353 613 613


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*