Startuje další Maraton s roztroušenou sklerózou

  •  

Desítky lidí z Teplic a okolí se převlečou do sportovního, obují tenisky a vyrazí do tělocvičny Základní školy v Buzulucké ulici. Všichni se totiž připojí k 24hodinovému Maratonu s roztroušenou sklerózou – MaRS 2018.

Sportu chtiví účastníci akce se připojí k dalším stovkám lidí po celé republice, kteří se rozhodli podpořit nemocné a účastní se 24 hodinového cvičebního programu. Do maratonu se letos zapojí 33 měst z celé republiky i zahraničí. Akci už posedmé pořádá Nadační fond IMPULS společně s teplickým MS centrem a organizací Roska Teplice.

„Společně se zdravým životním stylem a včasnou biologickou léčbou zásadně oddaluje vzplanutí nemoci a mírní její příznaky,“ říká primářka MS Centra při Neurologickém oddělení Nemocnice Teplice Marta Vachová a dodává: „Akce jako MaRS jsou velmi záslužné, protože podporují aktivní pohyb a všeobecnou osvětu o nemoci.“

V celostátním Registru pacientů s roztroušenou sklerózou – ReMuS, který Nadační fond IMPULS spravuje, je v Ústeckém kraji aktuálně evidováno přes 1000 lidí s roztroušenou sklerózou (RS).

„Zapojit se ale může každý, kdo chce podpořit dobrou věc,“ říká za pořadatele předseda organizace Roska Teplice Vladimír Frühauf, který s RS žije už 32 let.

V Teplicích budou lidé cvičit v sobotu 3. března od 9 do 13 hodin v tělocvičně Základní školy Buzulucká. Při cvičení se spojí i s ostatními cvičícími městy.

Kromě Teplic budou lidé souběžně cvičit také v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Jihlavě, Karlových Varech, Kouřimi, Kroměříži, Liberci, Mostě, Novém Boru, Olomouci, Ostravě/Klimkovicích, Plumlově, Plzni, Poděbradech, Praze, Uherském Hradišti, Ústí nad Orlicí/Letohradě, Velkých Losinách, Žďáru nad Sázavou, Žirči u Dvora Králové nad Labem. V zahraničí se připojí slovenská Bratislava, Kalná nad Hronom, Ružomberok, Trnava a Vranov nad Topľou, švýcarské Valens, francouzské Rennes, turecký Izmir a po jednom městě z Polska a Finska.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*