Socialistický komplex příjemně překvapil

  •  

Restaurace Perla nedaleko teplické nemocnice na první pohled zvenku nevypadá moc luxusně.

Jde o opravený komplex sídlištní vybavenosti, na skle má napsané různé nabídky. Při vstupu dovnitř ale je na první pohled jasné, že sem majitel investoval peníze. Vnitřek je vzdušný a velmi přívětivý

Krátce po poledni zde není plno, ale restaurace je rozsáhlá, takže i když je hostů docela hodně, volných míst je stále dost. Obsluha se ničím nezdržuje. Okamžitě se ptá co si dám. Hotovek mají každý den pět a k tomu jednu polévku. Ale bohužel kuřecí špíz, na který mi okamžitě padne zrak, už vyprodali.

Rozhoduji se mezi zbrufem a rajskou omáčkou. Dávám nakonec na radu číšníka. „Ta rajská se dneska povedla,“ odpovídá na dotaz, co by mi doporučil. Nechci polévku. Mají boršč za 15 korun a lidé kolem si na něm pochutnávají. Tohle ale není můj šálek kávy.

Než mi přinesou vodu, kterou jsme si objednal, rozhlížím se kolem. I toto je jedna z hospod, kde se smí během jídla kouřit. Na druhou stranu oceňuji nejspíše účinnou klimatizaci. Spolu s velkým prostorem je schopná nepříjemný kouř docela účinně zlikvidovat. Kdybych se nudil, mohu se i kochat pohledem na dění venku, ale rajskou dostávám na stůl obratem. Jen stačím zkontrolovat wifi. Funguje bez problémů.

perla jidlo

Číšník měl pravdu, když ji zkusím, je opravdu dobrá. Velmi příjemným překvapením je hovězí pečeně. Doslova se rozpadá, což nebývá v restauracích pravidlem. A masa je hodně, celá porce je veliká, že ji ani nejsem schopen dojíst. Takže mi tak nevadí, že jeden z knedlíků je patka, která by na talíři nejspíše být neměla. Prostě ji nechám.

Toalety restaurace jsou za dveřmi v dlouhé chodbě. Možná by je mohli lépe označit, když beru z kliku, nejsem si jistý. Jinak jim nelze nic vytknout. Jsou téměř nové, čisté a nic zde nechybí.

Na obědě jsem zde bez polévky strávil 22 minut a i se spropitným vše bylo za 110 korun, což je v Teplicích zhruba průměrná cena. Za ni dostanete velkou a chutnou porci servírovanou v příjemném prostředí. Jít do Perly na oběd není špatné rozhodnutí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*