Šmejdi podvedli seniorku s vodním filtrem

  •  

Teplickým policistům se podařilo obvinit dvojici podvodníků, kterým se lidově přezdívá šmejdi, z toho, že vylákali ze seniorky třicet tisíc korun.

Když ji dva muži ve věku 30 a 40 let navštívili doma, vydávali se za zaměstnance vodárenské společnosti. Nabídli jí provést test kvality vody. „Po provedené zkoušce jí muži sdělili, že její voda je znečištěná a doporučili jí koupi filtru, který stál v akci 15 tisíc korun.  Žena s nimi uzavřela úvěrovou smlouvu a filtr si koupila. Navíc oslovila svou známou a řekla jí o údajné závadnosti vody z kohoutku, takže si její kamarádka nechala filtr také namontovat,“ řekl mluvčí policie Daniel Vítek. Protože však neměla peníze, uzavřela seniorka úvěrovou smlouvu na nákup filtru opět na své jméno.

Policisté zjistili, že pitná voda v obou domech je naprosto nezávadná. Odborné vyjádření navíc ukázalo, že nabízený flitr vodě na kvalitě spíš ubírá, než přidává. Oběma podvodníkům, kteří byli v uplynulých dnech obviněni, hrozí v případě odsouzení až dvouletý trest odnětí svobody.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*