Skončí nošení šátků v Teplicích u Ústavního soudu?

  •  

Zastupitelé chtějí zjistit, zda by mohli přijmout vyhlášku, která by zakazovala arabským ženám na území Teplic zahalování obličejů. Městská rada tuto možnost prověřuje na ministerstvu vnitra. Vedení města s ministerstvem jedná zatím telefonicky, písemnou žádost ještě nepodalo.

Vyhlášku by mohlo zastupitelstvo schválit a vydat i bez souhlasu ministerstva, to by ji při nesouhlasu mohlo pozastavit a věc by skončila u Ústavního soudu.Návrh podala zastupitelka Iva Dvořáková, pro hlasovala většina zastupitelů.

Podle některých je někdy velmi těžké zkontrolovat i totožnost lidí, kteří dělají ve městě nepořádek. „Myslím si, že zahalování arabských žen nemá přímou faktickou souvislost s chováním samotných Arabů ve městě. Míra jakékoliv tolerance je ale přímo úměrná míře dodržování pravidel a zákonů,“ podotýká náměstek primátora Hynek Hanza.

Podle Tepličanů se někteří arabští návštěvníci lázní nechovají, jak by se slušelo. Ruší noční klid a v parcích po nich zůstávají odpadky.Někteří z obyvatel by v městské zeleni rádi viděli hlídače, to by podle nich mohlo být řešení a usnadnilo by to práci městské policii.

Zastupiteli Jaromíru Kohlíčkovi šátky nevadí. „Naše babičky je nosily také, horší už je to se zahalováním celého obličeje. To je ve většině zemí zakázáno demonstrantům. Burka či čador jsou určitou demonstrací odlišnosti, zakrytí obličeje je podle mého na hranici přestupku,“ podotýká. Podle zastupitele Petra Měsíce by šátky neměla řešit obec, ale měl by to upravovat zákon.

ČTĚTE TAKÉ: Radikálové v Teplicích uspořádají pochod proti Arabům


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*