Škola sklářů zřídila dětské centrum a poradnu

  •  

Do pomoci lidem prchajícím před válkou na Ukrajině se zapojila i Střední škola AGC. Zřídila ve svých prostorách dětskou skupinu a psychologickou poradnu. „Neváhali jsme ani minutu, jen jsme přemýšleli, jak bychom mohli pomoci. Máme zázemí, našli jsme ukrajinsky hovořící učitelku a psycholožku v jedné osobě, vymalovali jsme, pořídili jsme hračky a omalovánky a už více než dva týdny tyto služby pro uprchlíky poskytujeme,“ říká ředitel školy Tomáš Holomek.

Škola zvládla vše zorganizovat během 14 dní. I když to nebylo úplně jednoduché. Nebylo zcela jasné, zda pomoc potřebují desítky, stovky nebo tisíce Ukrajinců, kteří v regionu pobývají. „Byla to cesta do neznáma, ale zvládli jsme to,“ dodává ředitel s tím, že ve zprostředkování kontaktu s ukrajinskou komunitou hodně pomohla zaměstnankyně sklárny Onysiia Mashková.

Škola našla také ukrajinsky hovořící pedagožku a psycholožku v jedné osobě, která se o děti i jejich rodiče postará. Dětská skupina funguje pro děti, jejichž rodiče si v Česku potřebují vyřídit naléhavé osobní věci na úřadech. Je určená dětem ve věku 3 až 7 let. Děti ve skupině mohou rozvíjet své kreativní i fyzické dovednosti nebo se připravovat do školy a učit se formou hraní.

Skupina funguje každý den od 8:00 do 12:00 hodin. Škola zároveň zprostředkovává ukrajinským uprchlíkům a jejich dětem bezplatnou psychologickou podporu. Psycholožka Olesya Subota je k dispozici každý den od 13:00 do 15:30 hodin.

Informační letáky o pomoci, kterou škola nabízí uprchlíkům, jsou k dispozici na Úřadu práce, ve zdravotních pojišťovnách, na cizinecké policii. Škola vytvořila i webovou stránku www.skola-agc.cz/helping-ukraine, na které jsou podrobnější informace.

 

Střední škola AGC

Pomoc pro ukrajinské uprchlíky

Dětská skupina, Psychologická poradna

Olesya Subota

Tel.: +420 720 942 307

e-mail: olesia.subota@skola-agc.cz


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*