Seniorská obálka nově i na Teplicku

Foto: zzsuk.cz
  •  

Záchranářům i na Teplicku v péči o osamocené seniory pomáhá takzvaná Seniorská obálka. Tiskopis, ve kterém senioři vyplní informace o tom, kterými nemocemi či alergiemi trpí a jaké berou léky. Obsahovat bude i kontakty na jejich blízké. Obálku pak umístí v bytě na viditelném místě pro případ zásahu záchranářů.

„Statutární město Teplice se stává dalším městem, které se od letošního měsíce října zapojuje do celostátního projektu Seniorská obálka. Projekt je určen seniorům a osobám se zdravotními problémy, které žijí osamoceně,“ uvedl náměstek primátora Jiří Štábl.

Projekt Seniorská obálka je určen pro seniory, kteří žijí ve svém domácím  prostředí sami. Zájemce podle návodu nebo s pomocí ošetřujícího lékaře vyplní tiskopis „obálky“ a ten umístí na viditelném místě v bytě. Takovým místem může být lednice nebo vnitřní strana vchodových dveří. „Věříme, že službu starší občané využijí a že přispěje ke zlepšení jejich pocitu bezpečnosti,“ dodal primátor města Hynek Hanza.

Tiskopis a návod k vyplnění si mohou občané vyzvednout na podatelnách Magistrátu města Teplice na náměstí Svobody a na Mírovém náměstí a na odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Seniorům, kteří si nemohou tiskopis ze zdravotních důvodů vyzvednout, jej doručí pracovníci sociálního odboru osobně nebo ve spolupráci s pečovatelskou službou domů. Ke stažení bude také na webových stránkách města.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*