Senátní volby startují, volí se nástupce Jaroslava Kubery

Foto: www.kubera.cz
  •  

V 14:00 hodin se otevřely dveře volebních místností na Teplicku, kde v pátek a v sobotu budou probíhat doplňující senátní volby. Místnosti se uzavřou ve 22:00 hodin.

Lidé, kteří se k volbám vydají, se musí připravit na omezení s ohledem na epidemii koronaviru. Voliči i členové volební komise musí mít zakrytá ústa a nos. Jen během ověřování totožnosti si lidé, kteří půjdou volit, můžou roušku na okamžik stáhnout. Ve volební místnosti se bude také častěji větrat a dezinfikovat prostory.

Podle směrnice, kterou vydalo ministerstvo vnitra, volič položí před člena okrskové volební komise doklad totožnosti a odstoupí do vzdálenosti 1,5 až 2 metry, umožňují-li to podmínky. Na pokyn člena komise si odkryje obličej a po ztotožnění jej opět zakryje, poté si vezme zpět doklad totožnosti a převezme úřední obálku a hlasovací lístky.

V sobotu pak voliči k urnám mohou od 8:00 do 14:00 hodin, poté volební komise začnou sčítat odevzdané hlasy.

O hlasy usiluje devět kandidátů. Volby byly vyhlášeny kvůli náhlému úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery a vítěz se ujme mandátu na zbytek jeho volebního období do října 2024.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*