Sbírka potravin se letos vydařila

  •  

I přes pandemii koronaviru mohl v sobotu 21. listopadu každý z nás pomoci nákupem potravin a drogistického zboží. Letos se již poněkolikáté sbírky zúčastnila také nezisková organizace Květina.

„My jsme letos poprvé sbírku zastřešovali v ústeckém Globusu. Byla to pro nás nová zkušenost, a to nejen změnou obchodu, kde jsme sbírku realizovali, ale letos poprvé od roku 2016 jsme neměli dobrovolníky z řad studentů oproti předchozím rokům. Letos jsme si museli vystačit s vlastními silami, a tak sedm našich pracovníků volnou sobotu věnovalo právě této akci. Takže jsme nakonec bez dobrovolníků nebyli,“ popisuje Barbora Bočková, ředitelka organizace.

„Velmi mne překvapilo, kolik lidí nám přispělo, zajímalo se o to, kde potraviny budou pomáhat, co jsme za organizaci a komu pomáháme během roku. Je až neskutečné, že nám lidé darovali přes tunu potravin a drogerie. Díky tomu budeme moci v následujících měsících pomáhat lidem v nouzi v podobě potravinových balíčků, které distribuujeme mezi naše klienty, kterými jsou matky samoživitelky, osamocení senioři, nízkopříjmové rodiny či osoby bez přístřeší,“ vyjmenovává Michaela Žáková, letošní dobrovolnice a vedoucí Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Květina.

Sbírka pomáhá lidem, kteří i v dnešní moderní době trpí nedostatkem jídla, posouvá hranice solidarity a zároveň se snaží poukázat na fakt plýtvání potravinami.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*