S čelovkou vyběhali 90 tisíc na sklerózu

  •  

Centrum pro pacienty s roztroušenou sklerózou při teplické nemocnici dostalo výtěžek z druhého ročníku akce Běh s čelovkou Ostrovem nad Ohří.

Na trať dlouhou 6,5 kilometru s dobrovolným startovným se dva dny před Štědrým dnem vydaly stovky účastníků. Výtěžek z akce tak dosáhl na bezmála devadesát tisíc korun. Peníze půjdou na dovybavení rehabilitačního pracoviště centra.

„Běh s čelovkou je moje srdeční záležitost a jsem ráda, že druhý ročník předčil veškeré mé očekávání. Uspořádat takovouto akci jsem se rozhodla poté, co jsem sama roztroušenou sklerózou před několika lety onemocněla. Chci pomoci i ostatním lidem, jak se s nevyléčitelnou nemocí vypořádat a také společnost informovat více o roztroušené skleróze. Jedná se o autoimunitní onemocnění, které postihuje především mladé lidi a nemá nic společného se zapomínáním,“ uvedla organizátorka akce Michaela Valentová z centra pro pacienty s roztroušenou sklerózou při teplické nemocnici. Domnívala se, že se běhu se zúčastní kolem dvou set účastníků. Na start se jich dostavilo přes 700.

beh-s-celovkou2

Cílem akce bylo nejen finančně pomoci centru pro pacienty s roztroušenou sklerózou při teplické nemocnici, ale také poukázat na fakt, že se dá s tímto onemocněním žít plnohodnotný život. Pacienti a jejich rodiny se během sportovně laděného setkání potkají s lidmi řešícími stejné problémy, které ostatní lidé prakticky neznají.

„V rámci doprovodných akcí pořádaných k samotnému běhu jsem současně měla možnost přispět také k osvětě, které není nikdo dost, protože onemocnění není pouze zásahem do života těch, kteří onemocněli, ale také do životů jejich blízkých,“ uvedla primářka teplické neurologie Marta Vachová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*