Ruinu v Mlýnské začali uklízet sami bezdomovci

  •  

Lidé bez domova spolu se zástupci organizace White Light a ve spolupráci s městem uklízeli části prostor nedostavěného objektu v teplické Mlýnské ulici.

„S nápadem zahájit úklid ruiny přišli sami její obyvatelé. Proto jim město Teplice spolu s White Lightem vyšlo rádo vstříc. Dodali jsme velkoobjemový kontejner na odpad, pytle a rukavice,“ popisuje náměstek teplického primátora Jiří Štábl, který se úklidu také zúčastnil.

Podle Oty Kovandy z White Light by akce měla dále pokračovat, dokud se nepodaří celý objekt uklidit. „Lidé, co zde přebývají, byli velmi aktivní a do úklidu se v počtu více jak desítky lidí zapojili. Zmizely zejména hadry a odpadky, které visely na stěnách objektu a byly viditelné z okolí,“ říká.

Před ruinu v  Mlýnské ulici bude trvale přistaven menší kontejner, kam budou místní veškeré odpadky házet, aby se v objektu další nepořádek nekupil.

„Je jasné, že tyto kroky mohou pouze zlepšit „vizuální stránku“ věci, nicméně, je potřeba někde začít. Já osobně jsem rád, že jsem na místě byl, objekt jsem měl možnost si projít. Je zde obrovská spousta práce,“ přiblížil Jiří Štábl, s tím, že situaci ohledně další budoucnosti budovy současné vedení města aktivně řeší.

„Obrátili jsme se, jak na stát, tak i na právníky, abychom dostali informace o možných krocích, které povedou buď k odstranění objektu, nebo k jeho případnému dalšímu využití.“

V tuto chvíli je také provizorním řešením stavba ochranné zdi, kterou nechalo město postavit v těsné blízkosti obchodní akademie. Ta má za cíl alespoň zamezit přístupu lidí z horní cesty do objektu, kde by mohlo dojít k úrazu či jiné nehodě.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*