Rodina zesnulého Roma podala na Policii ČR trestní oznámení

  •  

Rodina Roma, který 19. června zemřel krátce po policejním zásahu, podala prostřednictvím svého právního zástupce trestní oznámení na policii ČR. Informoval o tom server Romea.cz.

Podle serveru rodina podala trestní oznámení na Policii ČR s právní podporou Evropského centra pro práva Romů. Centrum pro práva Romů, s podporou českých ochránců lidských práv bude činit všechny možné právní kroky dostupné na domácí i evropské úrovni, aby se rodině oběti dostalo spravedlnosti. „Není to první a bohužel ani poslední případ úmrtí Roma při zatýkání,“ řekl jeho předseda Đorđe Jovanović.

Šestačtyřicetiletý muž zemřel v Teplicích 19. června, krátce poté, kdy ho zpacifikovali policisté. Ti na místě zasahovali kvůli potyčce dvou mužů, kteří také poškozovali cizí auta. Úmrtí muže v Teplicích podle policie ale nezpůsobil nepřiměřený zásah, nýbrž předávkování drogami a následný kolaps. Předběžná bitva zemřelého neodhalila známky poranění orgánů ani dušení, muž měl v těle pervitin.

Okolnosti případu jsou předmětem prověřování kriminalistů a pracovníků odboru vnitřní kontroly policie. „Podle prvotního vyhodnocení orgánu vnitřní kontroly Policie ČR byl postup hlídky v pořádku a v souladu se zákony,“ řekl během tiskového briefingu krajský ředitel Jaromír Kníže. Policejní ředitelství už dříve vyzvalo svědky, aby se přihlásili a poskytli případné záznamy z incidentu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*