Rodiče podváděli s autem pro postiženého syna

  •  

Až pětiletý trest odnětí svobody hrozí manželům, kteří se neoprávněně obohatili na úkor státu. Zažádali si o příspěvek na koupi auta pro svého handicapovaného syna, jejich žádosti úřad vyhověl a poskytl jim částku sto devadesát tisíc korun.

Manžele pak napadlo, že kdyby koupili levnější vůz, peníze by jim zbyly, úřadům ale museli předložit doklady o koupi auta dražšího, aby nemuseli část příspěvku vracet. „Muž proto oslovil svého známého a nabídl mu tři tisíce za to, že koupí nějaký levnější automobil a následně jim ho za daleko větší částku na oko prodá. Muž souhlasil, koupil za 68 tisíc auto na své jméno a o několik dnů později ho na základě fiktivní kupní smlouvy prodal manželům,“ uvedl mluvčí police Daniel Vítek.

Ti pak předložili na úřad smlouvu o koupi auta za 192 tisíc, na celý podvod se ale přišlo a povedení rodiče byli obviněni z přečinu zpronevěry, za což jim v krajním případě hrozí až pětileté vězení. Stejný trest hrozí i muži, který na své jméno za třítisícovou odměnu auto pořídil a následně jim ho jako prodal, byl obviněn ze zpronevěry spáchané formou účastenství.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*