Revolution Train navštívily i děti z Dubí

  •  

Na prvním nástupišti teplického hlavního nádraží stál Revolution Train, neboli Protidrogový vlak. „Na akci vyjely děti z Dubí v rámci aktivity Tutoring a mentoring, která je určena pro děti starší 15 let, kterým nabízí aktuálně různé workshopy a podobné aktivity. Cílem je podpora prevence sociálně patologických jevů, ale probíráme témata z finanční gramotnosti, orientace na trhu práce, výběr školy nebo mezilidské vztahy,“ vysvětluje mentorka Veronika Klaus Horčíková.

Vzhledem k unikátnosti akce tuto skupinku dětí doplnilo několik zájemců z řad dětí navštěvující Klub Magnet, které byly ve věku 12 až 15 let. Skupinka se tak úterý 28. května po 16:00 ponořila do přednášky doplněné příběhem party lidí experimentujících s různými drogami, který jim ukázal, kam může příběh takových lidí dospět.

„Jsme rádi, že tato akce byla podpořena městem a my se jí tak mohli účastnit. Přednáška s naším průvodcem Vráťou nadchla děti, ale i nás dospělé. Příběh nás vtáhl, cesta jednotlivými vagóny byla pestrá, čas uplynul strašně rychle. Děti se dozvěděly nové informace, a hlavně si tak trochu prožily příběh party mladých lidí, kteří díky droze prošli různými zkouškami, často bohužel se špatným koncem,“ popisuje návštěvu akce mentorka.

„Fakt mě bavilo, že se ten příběh skutečně stal a člověk viděl, kolik lidí a jak moc to zasáhlo. Třeba ta autonehoda byla opravdu strašná. A ten život Petry a Marcela. To prostě nechce nikdo, takhle bydlet nebo žít,“ popisuje své zážitky jedna z účastnic a doplňuje: „Jen jsem čekala, že na nás na konci bude čekat někdo, kdo tu závislost přemohl a teď už funguje bez drog. Že nám ještě sám poví, co všechno zažil on. Jenže ten Marcel prý umřel.“


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*