Řešení, jak naložit s hazardem, má město předložit do konce roku

  •  

„Už čtyři roky čekáme, že se s námi někdo z vedení města začne o omezení hazardu bavit. Zatím se ale pořád nic neděje,“ říká zastupitel Jakub Mráček ( Volba PRO! Teplice). „Několikrát jsme na zastupitelstvu předložili návrh na řešení hazardu. Koalice ho ale vždycky bez debaty shodila ze stolu. Ani se o nich nehlasovalo. Netvrdíme, že to musí být přesně tak, jak navrhujeme. Jsme připraveni si sednout ke stolu s koalicí a o věci se bavit. Ale zatím nás nikdo neoslovil,“ dodal Mráček.

Podle primátora Jaroslava Kubery se koalice omezením hazardu stále zabývá. „Samozřejmě vymyslet takovou vyhlášku, která by se líbila všem, to možné není. Snažíme se všechny zvažované možnosti nejprve nechat schválit od ministerstva.

Taky stále čekáme na ministerstvem financí dlouho slibovanou novelu zákona o hazardních hrách. Abychom pak nezjistili, že máme sice vyhlášku, ale v rozporu se zákonem.“ Podle Kubery by koalice ve věci omezení heren chtěla hazardní hry soustředit do kasin, která podle něj k lázeňským městům patří. A kdy se chce koalice o hazardu bavit s opozicí? „Až budeme mít konkrétní návrh, pak ho můžeme ostatním předložit.“ Mráček se ale obává, že jde jen o další manévr, který má řešení hazardu co nejvíce oddálit.

Veronika Vorlíčková


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*