Rekonstrukce Úředního domu se komplikuje

Vizualizace: Atelier MiSe
  •  

Záchrana opuštěného objektu v těsné blízkosti Zámeckého náměstí se komplikuje. Úřední dům koupila teplická společnost Hit Office Group a snaží se podnikat kroky k jeho rekonstrukci. Podle jednoho ze společníků Martina Šťastného jde ale o běh na dlouhou trať.

„Už loni v říjnu vydal teplický magistrát územní rozhodnutí k rekonstrukci Úředního domu. Bohužel, účastníci stavebního řízení podali proti vydanému územnímu rozhodnutí odvolání. K odvolání jsme zpracovali rozklad, který Odbor územního plánování postoupil spolu se svým vyjádřením na Krajský úřad Ústeckého kraje – Odbor územního plánování a stavebního řádu k rozhodnutí. Rozhodnutí Krajského úřadu doposud nebylo vydáno,“ vysvětluje Martin Šťastný s tím, že v odvolání bylo napadeno úplně všechno, včetně postupu zainteresovaných státních úřadů.

Na záchraně Úředního domu nový majitel pracuje už roky. „Když jsme dům kupovali, tak jsme si mysleli, že bychom mohli do dvou let začít stavět,“ přiblížil Šťastný s tím, že zřejmě někomu připravovaná rekonstrukce velmi vadí.  Jakmile se podaří památkově chráněný objekt zrekonstruovat, tak by měl sloužit pro nájemní bydlení.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*