Rekonstrukce omezí teplické aquacentrum až příští rok

Přístavba a rekonstrukce aquacentra již začala. Jde o první etapu, která probíhá za provozu a neovlivňuje chod.  Město za přestavbu zaplatí 240 milionů korun a financovat to bude z vlastních prostředků, bez dotací či úvěrů.

„Těšit se můžeme na nový plavecký bazén se čtyřmi drahami o délce 25 m. K plaveckému bazénu bude přistavěno i nové zázemí, jako jsou šatny, sociální zázemí, zázemí pro personál, plavecké oddíly a spojovací chodba z plaveckého bazénu do nových šaten. Vzhledem ke skutečnosti, že vše zmíněné bude situováno do 2. nadzemního podlaží, bude zajištěn bezbariérový přístup,“ řekl ředitel aquacentra Michael Paraska.

Dodal, že stávající rekreační a plavecký areál se promění v Dětský svět s teplotou vody 33,5 °C a teplotou vzduchu 34,5 °C. V Dětském světě budou k dispozici atrakce, jako jsou například: dětská skluzavka, vodní hřib, divoká řeka, houpací jeskyně, masážní lehátka a lavice, velká skluzavka s dojezdem, chrliče vody. Mezi stávající saunou a plaveckým bazénem přibude dětský bazén pro nejmenší, kde bude umístěn lodní můstek s dětskou skluzavkou. Poslední novinkou bude přístavba saunového zázemí, která umožní saunování rodičů s dětmi.

Provoz bude přerušen od 3. května 2018, na dobu pěti měsíců. I v této etapě budou k dispozici služby jako squash, fitness s menším omezením a Restaurace plavecká. Zkušební provoz nového plaveckého bazénu je naplánován na 3. října 2018, tedy přesně rok po zahájení rekonstrukce. Konec kompletní rekonstrukce by měl být do 2. ledna 2019.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*