Rekonstrukce muzea měla být už hotová. Ještě ale ani nezačala

  •  

Kvůli plánované rekonstrukci je už od ledna 2018 zavřené muzeum v Krupce. Opravy už měly být dávno hotové, ale ve skutečnosti ještě ani nezačaly. Samotná rekonstrukce začne za rok.

Ústecký kraj, zřizovatel muzea, požádal o dotaci, kterou ale nedostal, kvůli převisu projektů, a tím pádem i nedostatku finančních prostředků v programu. Podařilo se až loni v září, kdy ministerstvo pro místní rozvoj uvolnilo další prostředky v rámci stejné výzvy.

„Historický dům č. p. 21 bude zbaven necitlivých stavebních zásahů, zrekonstruován a nakonec nabídne moderní a interaktivní expozici vztahující se k hornickým tradicím Krušnohoří,“ popisuje náměstek hejtmana Jiří Řehák.

Vše by mělo stát zhruba 70 milionů korun, z toho asi 62 milionů pokryje dotace, zbytek je spoluúčast kraje. „V září dojde k ukončení aktualizace projektové dokumentace. Stavební práce jsou plánovány od jara 2022 do konce roku 2023,“ upřesnil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Krupka je od roku 2019 součástí Hornické krajiny Krušnohoří/Erzgebirge zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Zrekonstruované muzeum by se mělo přejmenovat na Hornické muzeum Krupka a být dalším lákadlem pro turisty, kteří přijedou do Krušných hor.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*