Reakce na článek: Družstevníci žádají převod bytů

  •  

Vážení, rád si vždy přečtu vámi vydávaný měsíčník „Žít Teplice“.

Celkem se vám daří informovat o dění v našem regionu.Tentokrát mě velice pobouřil článek „Družstevníci žádají převod bytů…“ jelikož já jsem a to již 25 let družstevníkem SBD Mír a o žádný převod bytu do osobního vlastnictví nežádám a ani žádat nehodlám. Po celou dobu jsem s bydlením na výsost spokojen na čemž má nemalou zásluhu vedení družstva.

O bytový fond se patřičně stará,vyskytneli se nějaká problematika pak prostřednictvím našeho delegáta je dána vedení na vědomí a ještě se nestalo aby nebylo promtně a kladně reagováno.

Bydlím v lokalitě naproti nemocnici Tce a přijdtě se podívat jak vypadají objekty které SBD Mír obhospodařuje, dle mých přátel a příbuzenstva prostě nádhera a ještě když se dozvědí za jak přijatelný peníz tu pobýváme, tak se z jejich tváří zračí jenom údiv.

Ano vážení je třeba rozlišovat a ne hned uvést titulek jako by všichni družstevníci byli pro převod bytů do osobního vlastnictví.V samotném článku teda píšete, že někteří členové družstva, ale tohle se mělo objevit v titulu článku.

Vite, již od tragické smrti bývalého předsedy SBD Mír pozoruji jak se čím dál víc aktivizuje spolek Pro Mír kolem pana Kotala,ale ani trochu nevěřím, že by družstvo vedli lépe než stávající vedení a už vůbec nevěřím tomu,že jim záleží na tom aby družstvo nebylo jen státem ve státě jak je uvedeno v článku panem Kotalem.

Dle mého soudu a životních zkušeností (jsem již v důchodovém věku) se za touto aktivitou skrývá osobní prospěch možná i pana Kotala. Rád bych se mýlil a pak se panu Kotalovi omlouvám. Vaší redakci přeji hodně pracovního zdaru do dalšího období.

S pozdravem

Jiří May, člen SBD Mír


  •  

1 komentář u Reakce na článek: Družstevníci žádají převod bytů

  1. Vážený pane May,

    vážím si Vašeho názoru, neboť i v dnešní době je málo těch, kteří jsou ochotni svůj názor říci veřejně. Chtěl bych se Vás tedy optat jaký je Váš názor například na to, že většinu velkých zakázek prováděli pouze tři firmy, že delegát je schopný si uhádat sám slevu 20% na preferované instalatérské firmě, že po předložení konkurenční nabídky, kterou si nechal vypracovat družstevník, preferovaná elektrikářská firma zlevnila na polovinu. A oproti tomu proč stoupal v minulosti poplatek za správu, když středisko správa bylo v zisku. Proč se kupovala Vila Birnbaum a k čemu měla sloužit půdní vestavba přístupná jen z kanceláře ředitele. Zda je nutné obnovovat nátěr fasády na domech po pár letech. A proč je nutné znovu opravovat balkóny na domech po skončení záruky na rekonstrukci? Proč se představenstvo brání vypisovat otevřená výběrová řízení, proč nechce převádět část zisku z objektu na jeho fond oprav. Nemohl by onen peníz za bydlení být ještě přijatelnější? Doufám, že se zúčastníte některé z naších akcí a budeme si moci o tom promluvit. A třeba mne přesvědčíte, že luxusní auta pro vedení družstva či jejich přemrštěné platy, jsou naprosto v pořádku.
    S pozdravem Zdeněk Kotala, předseda Spolku ProMír

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*