První místa soutěže obsadily děti z Krupky, Březnice a Libochovic

  •  

Jedenáctý ročník celostátní výtvarné soutěže „Namaluj svého anděla“ zná své vítěze. Letošní téma „Můj andělský mazlíček“ inspirovalo celkem 881 dětí z celkem 60 škol a podobných zařízení. Mezi oceněnými jsou děti z Krupky, Březnice i Kroměříže.

Soutěž, která vznikla v roce 2012, tradičně probíhala ve třech věkových kategoriích. Předškolní skupinu vyhrála Nikola Bačkovská z MŠ Pastelka v Krupce. V kategorii žáků I. stupně ZŠ zvítězila Natálie Švejdová ze Základní umělecké školy v Březnici. První místo v kategorii II. stupeň ZŠ, studenti a dospělí si odnesla Natálie Rauchová ze Základní školy v Libochovicích. Kompletní přehled vítězů včetně vítězných obrázků je zveřejněn na www.salesianiteplice.cz.

Zvláštní cena poroty se v letošním ročníku udělovala čtyřikrát, jedna z cen zůstane zde v Teplicích a obdrží ji třída Berušek z Mateřské školy Na spojce. Další tři ceny poputují do Libouchce, Štětí a České Kamenice. „Každý rok jsme mile překvapeni z účasti, které se tato výtvarná soutěž těší. V uplynulých letech vzrostl počet příchozích výtvarných děl o několik stovek kusů. Děti, které se do soutěže zapojují, projevují ve svých dílech neskutečnou kreativitu nejen v nápadech, ale také v jejich provedení“ komentuje soutěž manažerka střediska Pavlína Mašková.

Salesiánské středisko působí v Teplicích více jak 30 let. Salesiáni provozují ve městě dvě volnočasová střediska pro děti a mládež, ve kterých nabízí zájmové kroužky i doučování a realizují pobytové tábory a akce. Nabízí také pomoc rodinám s dětmi v rámci sociálně aktivizačních služeb Podaná ruka a několik posledních let se věnují preventivním programům na základních školách, které zajišťuje tým zkušených lektorů ve službě Animo. V současné době se tepličtí salesiáni pustili do rekonstrukce bývalých jeslí v Hlávkově ulici, kterou by v roce 2024 měli otevřít jako nové multifunkční středisko, již teď známé jako Živý dům, ve kterém budou nabízet své služby nejen dětem a mládeži, ale také školám, rodinám a veřejnosti.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*