První máj na Doubravce po tříleté odmlce opět nabídne zábavu pro děti i dospělé

  •  

Po několikaleté odmlce, způsobené koronavirovou epidemií, se svého dalšího pokračování dočká tradiční prvomájová akce konaná na hradě Doubravka. První květnový den tak na dominantě Teplicka opět nabídne pestrý program pro děti i dospělé. Sportovní den na Doubravce se zde koná již od roku 2009 a do svého nuceného přerušení byl hojně navštěvovanou událostí.

Děti i jejich rodiče se mohou těšit na odpoledne plné soutěží, které připravují tepličtí skauti ze střediska Doubravka. Sváteční den letos připadá na neděli a skauti počítají, že dorazí několik stovek dětí. Pro ně připravili soutěž ve stylu populární televizní soutěže Pevnost Boyard, která vychází z předchozích úspěšných ročníků. Děti se v čase od 12 do 15 hodin mohou těšit na desítku soutěžních disciplín, po jejichž úspěšném absolvování je čeká tradiční odměna ve formě buřtu, který si vlastnoručně připraví na ohništi. Dorazit mohou kdykoliv po dvanácté a k účasti se stačí zaregistrovat v úvodním stánku u hradní brány.

“Děti budou po příchodu rozděleny do malých družstev, protože důležitou součástí skautské činnosti je týmová práce, a společně budou na jednotlivých stanovištích sbírat indicie, na jejichž základě se pokusí uhádnout heslo, vedoucí k odměně,” popisuje průběh letošního klání Jiří Richter ze střediska Doubravka. Tou je špekáček, který si po absolvování klání děti vlastnoručně upečou na přichystaném ohništi. Jednotlivá stanoviště podle něj budou testem jejich fyzické zdatnosti, důvtipu, ale i postřehu. Chybět nebude ani populární zkouška odvahy v podzemní chodbě osvětlené svíčkami nebo šermování. Skauti doufají, že se letos, stejně jako v předchozích letech, vydaří počasí. Vše se totiž odehrává pod širým nebem a v případě deště soutěž nelze uskutečnit a akce se nebude konat.

Akce v úvodu května je pevně spojená s běžeckým závodem na Doubravku, pořádaným sportovním oddílem Spona. Ten působí pod křídly dalšího spolupořadatele – AVZO Doubravka, který hrad vlastní a dlouhodobě zde sídlí. Vytrvalostní běh na dominantu Teplic, dlouhý 4 200 metrů, startuje od pravřídla u lázeňského domu Beethoven v 13:00 hod, sportovce pak na nádvoří čeká vyhodnocení a malé občerstvení pro dobití energie. Závodníci budou rozděleni do 8 kategorií jednotlivců a do jedné kategorie družstev. Více o závodu lze nalézt na stránkách sponateplice.cz.

Na hradním nádvoří bude nachystán také program pro dospělé – ať už rodiče soutěžících dětí, fanoušky účastníků běžecké soutěže či ostatní diváky. Kromě nezbytného občerstvení jim pobyt na hradě zpříjemní koncert folkové kapely Orel nebo se mezi 14. a 15. hodinou mohou zapojit do klání v hodu kládou o láhev whisky či od půl čtvrté do soutěže o přetahování lanem, v které mohou vyhrát soudek piva nebo medovník. V samotném hradu bude zpřístupněna plošina s dech deroucím výhledem na lázeňské město a okolí. Novinkou je přehlídka historických zbraní včetně ukázky palby z píšťaly, miniděla nebo perkusní pušky. Na tomto novém stanovišti si zájemci z řad dětí i dospělých zároveň vyzkoušejí lukostřelbu nebo hod sekerkou. Mnohé z příchozích jistě zaujme i nová fasáda hradu s obnovenými erby. “Akce je výsledkem dlouholeté úspěšné spolupráce dobrovolníků z nejrůznějších organizací a spolků z našeho regionu a věřím, že program osloví, stejně jako v předchozích letech, děti i dospělé. Všechny zájemce zveme, přijďte si udělat hezký den na Doubravce,” dodává Jiří Richter.

Jiří Richter, Středisko Doubravka


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*