První máj na Doubravce bude opět patřit dětem i dospělým

  •  

Již 14. ročníkem bude během státního svátku v pondělí 1. května pokračovat na hradě Doubravka tradiční akce s pestrým programem pro děti i dospělé. Během sportovního dne na Doubravce se na dominantě lázeňského města představí řada spolků z Teplicka, které pro příchozí návštěvníky chystají nejrůznější aktivity, chybět nebude ani živá hudba a občerstvení.

O děti se s úderem dvanácté postarají tepličtí skauti ze střediska Doubravka, kteří pro ně chystají závod ve stylu populární televizní soutěže Pevnost Boyard, během kterého projdou rozdělené do malých týmů osmičkou soutěžních stanovišť. Ty prověří jejich obratnost, zručnost, přesnou mušku, ale i postřeh nebo odvahu v oblíbené podzemní chodbě. Na každém získají indicii pro uhodnutí hesla, které sdělí skautům v cíli klání. „A odměnou je tradiční buřtík, ten si úspěšní závodníci sami opečou na připraveném ohni. V našich oddílech se snažíme děti vést k týmové práci, kterou si během závodu mohou vyzkoušet. A třeba se k nám časem přidat,“ sděluje Jiří Richter z pořádajícího skautského střediska Doubravka, o kterém lze nalézt více informací na www.doubravkateplice.cz. Pro účast, která je bezplatná, stačí dorazit na hrad a vyzvednout si průvodku u stánku za hradní branou, v případně deštivého počasí se však akce ruší.

Děti budou soutěžit až do patnácté hodiny a dospěláci mezitím mohou navštívit nově otevřenou zbrojnici s ukázkou historických zbraní, vyzkoušet si lukostřelbu nebo hod sekerkou či změřit své síly s ostatními v hodu kládou o lahev whisky a v soutěži v přetahování lanem o soudek piva s medovníkem. Pro všechny příchozí bude zpřístupněna hradní vyhlídka s nádherným výhledem do okolí a obě provozovny s občerstvením, pro pohodu zahraje country kapela Orel. Novinkou je carvingové řezání motorovou pilou, které startuje v 11:00 a v 15:00 hod. Návštěvníci mohou přihlížet řemeslné zručnosti řezbářů nebo se zúčastnit aukce vyřezaných výtvorů, která proběhne vždy o hodinu později.  Více na www.hrad-doubravka.cz

Nedílnou a důležitou součástí akce je tradiční závod „Běh na Doubravku“ pořádaný sportovním oddílem Spona působícím pod hlavičkou AVZO Doubravka. Ten startuje v 13:00 hodin od „Prasátka“ u lázeňského domu Beethoven. Vytrvalostní běh na dominantu Teplic je dlouhý 4 150 metrů s převýšením 245 metrů a sportovce po doběhnutí na nádvoří čeká vyhodnocení a malé občerstvení pro dobití vydané energie. Závodníci budou rozděleni do 9 kategorií jednotlivců a do jedné kategorie družstev. Více o závodu lze nalézt na stránkách www.sponateplice.cz. „Akce je výsledkem dobrovolnické práce mnoha dospělých hned z několika místních organizací. Jsem rád, že letošním ročníkem můžeme navázat na již dlouholetou tradici akce a nabídnout dětem i dospělým zajímavý program i příjemné strávení svátečního dne,“ dodává Jiří Richter.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*