Prvňáčci nastoupili také do Arkadie

Ve třídě budou s prvňáčky i starší kamarádi. Foto: Josef Hon
  •  

Mezi 118 tisíci prvňáčky, kteří dnes nastoupili po celé naší republice do základních škol, bylo i pět kluků, kteří přišli se svými kornouty plnými dobrot do soukromé speciální školy teplické Arkadie.

Přivítalo je přívětivé prostředí vilky na Valech, starší kamarádi a pedagogové zvyklí na to, že se, zejména u dětí se zdravotním postižením, první chvilky ve škole neobejdou bez rozpaků či dokonce slziček.  Vzhledem k „mužské“ osádce slzičky nebyly a rozpaky pominuly sotva se kluci ponořili do kuliček rehabilitačního bazénku. Maminky a tatínkové mezitím obstarali se zástupkyní ředitele Radkou Beránkovou nezbytnou administrativu.

Speciální škola Arkadie je se svými vzdělávací mi aktivitami součástí celého komplexu služeb, poskytovaných na Teplicku lidem se zdravotním postižením a jejich rodinám. Služby školy doplňuje služba sociální pracovnice, rehabilitační pracovnice, rodiny mohou pro dopravu dětí do školy využívat mikrobusové dopravy, je pro ně pořádána řada pobytových akcí.

Na služby poskytované ve školním věku, navazují služby pro dospělé, od denních stacionářů pro uživatele s nejtěžším postižením, až po celou řadu služeb, směřujících k pracovnímu uplatnění nebo k relativně samostatnému bydlení.

Josef Hon


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*