Proti výrokům předsedy FAČR se ohradil Pavel Šedlbauer

  •  

Předseda představenstva fotbalových Teplic Pavel Šedlbauer se ohradil proti výrokům předsedy Fotbalové asociace České republiky Martina Malíka, který prohlásil, že za současný stav můžou všichni lidé působící ve fotbalovém prostředí.

„V posledních dnech jsme všichni zaznamenali nesmírně vážnou situaci, ve které se český fotbal nachází. Dnes již bývalý místopředseda Fotbalové asociace České republiky Roman Berbr se momentálně nachází ve vazební věznici a je podezřelý z praktik, které by neměly nikdy být s českým fotbalem vůbec spojovány,“ připomíná Pavel Šedlbauer kauzu, která v současné době hýbe fotbalových světem a cituje prohlášení Martina Malíka.

„My všichni, kdo v českém fotbale nyní působíme, jsme dopustili tuto situaci. Někdo chybou, někdo proto, že díky pohodlnosti či snaze „nepálit“ si vlastní prsty jen přihlížel, jiný proto, že neměl dostatek vlastní síly. Ve výsledku jsme ale my všichni vinni.“

„Tato pasáž mne a také náš klub nesmírně uráží, protože jsme na tyto praktiky upozorňovali již velmi dlouhou dobu a vedení FAČR se nikterak nesnažilo s nimi cokoliv udělat. Naopak se před problémy dlouho strkala pouze pomyslná hlava do písku. Věřím, že v českém fotbale je více slušných lidí, které muselo toto vyjádření urazit, proto věřím, že i tito slušní lidé se ozvou, protože za vzniklou situaci určitě nejsme vinni všichni,“ ohrazuje se předseda představenstva FK Teplice.

Pavel Šedlbauer se pozastavil u vyjádření, které se týkalo zapojení Dagmar Damkové. „Ve vyjádření předsedy FAČR Martina Malíka zaznělo, že Dagmar Damková, manželka Romana Berbra, o tomto dění nevěděla, protože je 70 % času v zahraničí. Otázkou první je, proč tedy člověk, který je 70 % času v zahraničí, je předsedou Řídící komise pro Čechy. Otázkou druhou pak, jak by bylo možné, že by o těchto aktivitách svého manžela nevěděla,“ podivuje se Šedlbauer.

„Na základě vzniklé situace, kterou můžeme takřka v přímém přenosu sledovat od pátečního poledne, ale i na základě včerejšího vyjádření předsedy FAČR, vyzývám tímto Výkonný výbor k rezignaci na své funkce, protože každý člen Výkonného výboru by měl přijmout za tuto situaci osobní zodpovědnost. Je totiž naprosto nedůležité, zda jednotliví členové situaci pouze mlčky přihlíželi nebo se na ní někteří dokonce aktivně podíleli, popřípadě ji podporovali. Výsledkem by tak jako tak měla být rezignace,“ dále zní ve vyjádření Pavla Šedlbauera.

„Věřím, že se ke mně v tomto apelu přidají také další slušní lidé, kteří stejně jako náš klub na toto dění upozorňovali dlouhodobě a osud českého fotbalu jim není lhostejný,“ uzavírá Šedlbauer svou reakci na Malíkovi výroky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*