Profilový seriál stolního tenisty z SKST Teplice

Michal Mít
  •  

Michal Mít (2001)

Michal začal se stolním tenisem v srpnu 2011. První doteky u zeleného stolu začali již na jaře v dětském pokoji, kde byl rozložený stůl a první trénink byl s otcem. V 7/2011 se Michal zapsal do prvního klubu TJ Sokol Trnovany a učil se první údery s trenérem Alešem Kadlecem.

V roce 2012 se přestěhoval do Krupky a přestoupil do TJ Krupka. Tréninky začali být aktivnější a se zaměřením na účast na turnajích. Dá se říci, že Michalův první trenér byl p. Milan Klail. Začátky byly pro Michala složité, ale svou zarputilostí pro tento sport začal dosahovat prvních umístění na dětských turnajích.

V únoru 2013 Michal změnil hernu i trenéra. Toto rozhodnutí bylo klíčové pro jeho vzestup mezi dětskou elitu kraje. První osobní úkol vyhrát turnaj mladších žáků se splnil ještě tentýž rok a Michal se probojoval na Olympiádu dětí a mládeže v červnu 2013. Se svým novým trenérem Karlem Freimannem se dokázal připravit a v sezóně 2013/2014 vyhrál Regionální přebor 2.tř v soutěži dospělých. Produktivní rok 2014 Michal zakončil účastí na Mistrovství ČR ve své kategorii. Umístění v horní polovině bylo super. Vyhrál Krajské přebory a získal v RP1 76% úspěšnosti.

Následoval rok plný boje a potu – 2014/2015. Michal prokázal svou vytrvalost a šikovnost. Vyhrál Regionální přebory 1.tř dospělých a stal se znovu přeborníkem kraje ve své kategorii starších žáků. V rámci klubu postoupil do soupisky svého klubu KP2 a čekala ho výzva v soutěži dospělých. Probojoval se znovu na MČR a v již silnější kategorii znovu patřil k lepší polovině.

Nová sezóna 2015/2016 byla zlomovou, Michal zvítězil v krajském žebříčku dospělých v KP2 a pro rok 2016/2017 si vybojoval stálé místo v divizní soutěži dospělých. Znovu se stal přeborníkem kraje v kategorii Starší žák a přebory vyhrál i za tým starších žáku. V obou kategoriích získal první místo po porážce svého největšího soupeře Filipa Karbuly ze Žatce.

Sezóna 2016/217 přináší Michalovi prozatím úspěch… je to velká zásluha skvělého trenéra mládeže p.Karla Freimanna a velké cílevědomosti Michala, který v klubu SKST Teplice je jedničkou i přes svůj věk 15 let. Michal v divizi je v současnosti na 10 místě mezi dospělými z nejvyšší soutěže kraje a s 68% úspěšnosti stále šplhá výš. V dorostu se pere o první místo v kraji má ambice znovu již po čtvrté v řadě reprezentovat na MČR svůj oddíl a Ústecký kraj.

Michala velkým vzorem je Petr Korbel a Tomáš Demek s kterými se osobně setkal a kteří ho týden trénovali a plně se mu věnovali. Stejně tak i bratr pana Korbela, vynikající hráč Richard Korbel a manželka Petra Korbela – Martina, také výborná hráčka.

Michalovi přejeme do dalších let AŤ SE DAŘÍ.

Marketing SKST Teplice „A“týmu.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*