Proboštov nově zavádí na třídění odpadu duo nádoby

  •  

V těchto dnech dostávají lidé v Proboštově takzvané duo nádoby na tříděný odpad. Tento systém třídění odpadu už funguje v Přítkově a osvědčil se. Duo nádoba je popelnice, která je rozdělena na dvě části. V jedné části je zavěšen pytel, který je na plasty a druhá část je pro volné ukládání papíru. Nádoba má víko v barevném provedení žlutá/modrá.

„Zavedením duo-nádob se snažíme našim občanům umožnit lepší a pohodlnější třídění. Naším cílem je vytřídit co nejvíce odpadů a tím snížit produkci směsného odpadu v černých nádobách, který je zároveň velkou ekologickou zátěží. V posledních letech vzrostly ceny za odpad a je velmi pravděpodobné, že porostou i nadále. Tímto krokem se tedy kromě ekologického dopadu snažíme snížit také finanční náklady obce,“ vysvětluje Petra Sloupová, odborný referent odpadového hospodářství obce Proboštov.

Duo nádoby se začnou plošně užívat od 1. dubna a obec postupně zruší většinu kontejnerových stání na tříděný odpad. „Kolem kontejnerů se neustále tvoří nepořádek, jejich kapacita často nestačí a máme poznatky, že je využívají v hojné míře lidé, kteří nejsou přímo z Proboštova. To, že většinu stání zrušíme, přispěje k většímu pořádku v obci a navíc ušetříme finance za jejich svoz. V blízké budoucnosti plánujeme vybudování podzemních kontejnerových stání na exponovaných místech,“ dodává místostarosta obce Roman Nešetřil.

Za svoz a likvidaci odpadů zaplatí Proboštov ročně kolem pěti milionů korun, zhruba milion se do obecní pokladny vrátí na vybraných poplatcích od občanů.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*